Masaż Wrocław
Masaż, dawniej domena terapii naturalnych i medycyny Wschodu, współcześnie awansował do roli jednej z podstawowych technik fizjoterapii – działu oficjalnej, zachodniej medycyny.
Chociaż jednak ta historyczna metoda leczenia uzyskała w ten sposób solidne podstawy naukowe, jej skuteczność wciąż zależy od „rąk, które leczą” – dłoni uzbrojonego w fachową wiedzę i doświadczenie kliniczne terapeuty.
Bo masaż to – jak w chirurgii – bezpośredni kontakt masażysty z ciałem pacjenta, na którym dokonywane są – w zależności od diagnozy – różnego typu manipulacje, od delikatnego gładzenia po brutalne zmiany ustawienia kręgosłupa.
Z jednej strony gabinet współczesnego fizjoterapeuty przypomina więc trochę salon SPA, a z drugiej – salę tortur, ale za to sesja tego rodzaju terapii zapewnia nie tylko leczenie zgodne ze standardami współczesnej medycyny, ale także wyjątkowo deficytowy w służbie zdrowia, osobisty i trwający tyle, ile wymaga powodzenie terapii kontakt rehabilitanta z pacjentem.
Masaż jako metoda leczenia
Tymczasem, jak dowodzą badania, czas i zainteresowanie lekarza problemami chorego, to jeden z istotnych czynników przesądzających o pozytywnych skutkach terapii. Ale o współczesnym sukcesie tej metody leczenia zdecydowała także jej wszechstronność terapeutyczna. Bo choć nie jest to cudowny lek na wszystko, zakres problemów zdrowotnych, które można zlikwidować lub złagodzić na stole masażysty, jest imponujący.
Wyspecjalizowane techniki masażu pomagają nie tylko w usprawnianiu pacjentów po urazach, złamaniach, chorobach czy z niewydolnością układu ruchu różnego pochodzenia. Masaż sprawdza się też w leczeniu bólu, w tym także tego najtrudniejszego do kontrolowania – chronicznego.
Do tej kategorii należy zmora współczesności – bóle pleców, ale dłonie wyspecjalizowanego fizjoterapeuty przynoszą ulgę także w bólach reumatycznych i uogólnionych, na przykład w fibromialgii oraz bólach mięśniowych, także tych przeciążeniowych, nękających sportowców.
Zastosowanie masażu
Najnowsze techniki masażu mają zastosowanie w przypadku wielu rodzajów zaburzeń neurologicznych (niedowłady, drżenia, przykurcze, ból neuropatyczny, migreny) , metabolicznych, problemów ze strony układu krążenia, czy kłopotów z oddychaniem.
Jeśli dodać do tego dobroczynne działanie masażu relaksującego, łagodzące skutki stresu – jednej z najpowszechniejszych przypadłości naszych czasów, oraz jego nieoceniony, regulujący wpływ na parametry biologiczne i psychikę , masaż to jedna z najbardziej uniwersalnych i skutecznych metod przywracania i zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. A przy tym, w przeciwieństwie do leków i zabiegów chirurgicznych, jego stosowanie jest wolne od jakichkolwiek skutków ubocznych.
Więcej informacji
-
Ból stawu skroniowo-żuchwowego
Zastosowanie metod fizioterapeutycznych w leczeniu problemów ze stawem żuchwowym daje doskonałe i stosunkowo szybkie rezultaty. Poza poprawą komfortu życia, wzmacniamy mięśnie oraz usprawniamy działanie stawu …
-
Zawroty głowy
Zawroty głowy i ich niwelowanie poprzez stosowanie metod fizjoterapeutycznych.