Pierwsza wizyta

Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem pierwszej wizyty oraz z wskazówkami jak najlepiej się do niej przygotować.

Przebieg terapii

ETAP I

Celem pierwszej wizyty jest dokładne ustalenie przyczyny problemu, z jakim się zmagasz, poprzez kompleksowy proces diagnostyczny. Badanie z jakim się spotkasz opiera się o szczegółowy wywiad i specyficzne protokoły diagnostyczne zawierające testy funkcjonalne, dzięki którym określimy naturę i charakter Twoich dolegliwości. Jest to o tyle istotne, że bez właściwej diagnozy terapia skupia się jedynie na objawach, a nie ich pierwotnej przyczynie. Tak więc, wnikliwe badanie jest integralną częścią procesu leczenia. Pozwala na dobranie odpowiedniego, skutecznego postępowania terapeutycznego.

By usprawnić etap diagnostyki, dobrze jest mieć ze sobą całą dokumentację medyczną związaną z problemem zdrowotnym, który jest przyczyną wizyty. Wszelkie wyniki badań i opisy radiologiczne pozwolą nam łatwiej określić źródła dolegliwości. Nie będzie też potrzeby powtarzania niektórych badań, co przyspieszy rozpoczęcie odpowiedniej terapii.

Niemniej, nawet w przypadku, gdyby postawianie diagnozy wymagało więcej czasu, już na pierwszej wizycie postaramy się złagodzić Twoje dolegliwości bólowe oraz zaburzenia funkcjonalne, pomagając w miarę komfortowo przetrwać okres do czasu rozpoczęcia właściwego leczenia.

Jak się przygotować do pierwszej wizyty?

Jak już była o tym mowa wyżej, na pierwsze spotkanie warto zabrać wszelkie dodatkowe badania oraz historię leczenia. Wszelkie badania obrazowe tj. RTG, rezonans magnetyczny, USG czy tomografia komputerowa również będą bardzo pomocne.

Ponieważ zależy nam na Twoim komforcie, prosimy również o zaopatrzenie się w wygodny strój sportowy bądź odzież, która pozwoli nam pracować na obszarach ciała dotkniętych dysfunkcją.

Etap II

W drugiej fazie leczenia skupiamy się na źródle dysfunkcji. Zależy nam, by poprowadzona przez nas terapia dała długotrwały efekt. Toteż oprócz koncentracji na konkretnych, wymagających terapii fragmentach anatomii, dokonujemy wówczas także dogłębnej analizy postawy oraz chodu, by poznać stereotypy i wzorce ruchowe sterujące Twoim narządem ruchu. W razie potrzeby nauczymy Cię od nowa właściwych zachowań, które pozwolą Ci trwale skorygować problemy, zapobiec ich nawrotom oraz cieszyć się życiem bez bólu i ograniczeń sprawności.

Etap III

Staramy się wdrażać kompleksową terapię, angażującą w jej przebieg również i samego pacjenta. Oprócz pracy w gabinecie zależy nam, by także poza nim trzymał się on zaleconej aktywności fizycznej, na bieżąco korygował codzienne nawyki oraz przestrzegał indywidualnie dobranego planu treningowego pozwalającego ćwiczyć również w domu. Nasz zespół dba też o pełną profilaktykę dysfunkcji i urazów związanych z podejmowanymi przez chorego aktywnościami i czynnościami zawodowymi, by zapewnić trwałość uzyskanych efektów terapeutycznych.

Wyłącznie poprzez połączenie tych trzech etapów można osiągnąć pozytywne, długotrwałe rezultaty, które pozwolą Ci zapomnieć o dolegliwościach i w pełni korzystać z uroków życia.

Więcej informacji

  • Terapia manualna

    Terapia manualna to – w zasadzie – dział medycyny interwencyjnej, najbardziej pokrewny ortopedii. Bo w leczenie nie opiera się tu na farmaceutykach, tylko zabiegach…